Rakstu un stāstu

Jums ir mazāk naudas, nekā domājat.

Jaunais gads kārtējo reizi atnācis ar runām par to, ka naudas atkal nav, un neskaitāmiem tvītiem par Jaunā gada krāšanas apņemšanās izgāšanos. Es zinu kāpēc nesanāk. Un ne tikai zinu, bet arī uztaisīju fantastisku instrumentu, lai to visu labotu. Noslēpums ir vienkāršs – nav mazu tēriņu. Visi tēriņi ir lieli neatkarīgi no summas.

Skatāmies paši. Pieņemsim, cilvēks saņem 600€ algu. Vai tad iztērēts desmitnieks var kaut kā kaitēt finanšu stabilitātei? Tā taču ir sešdesmitā daļa no algas. Pie kājas. Vai nē?
Bet, ja par īri ar komunālajiem jūs maksājat 250€, tad jau jums paliek tikai 350€ uz visu atlikušo mēnesi. 350€ mēnesī galu galā pārtop par 11.67€ dienā, un nu vairs desmitnieks nav sīkais tēriņš, bet gandrīz visas dienas budžets. Un kā lai tagad sakrāj? Kāda apņemšanās var izdoties?

Pietiks prelūdijas. Liela daļa no jums jau tagad domā – “Kādā afērā šis grib mūs ievilkt?” un jau gaida kaut kādu reklāmu, lai slēgtu šo rakstu.
Nebūs. Es vienkārši pirms dažiem gadiem uztaisīju sev pārredzamu Excel tabuliņu, ar kuras palīdzību redzu, cik reāli paliek makā, ņemot vērā ikmēneša ienākumus un tēriņus. Nu ir laiks arī ar jums padalīties.

Tabuliņa izskatās šādi. Instrukcija, kā to pildīt, ir zem bildes.

Nospiežot uz šīs tiešas tabuliņas saites, tā automātiski, bez “reģistrācijām un sms” atlidos pie jums, un jums vairs nebūs jautājumu “Kur tā nauda paliek?”.

Tātad. Atverot tabuliņu, ja šodien ir tieši janvāra sākums, kreisajā pusē ievadiet visu savu naudu un mēneša ienākumus. Alga, avanss. Jebkādi papildus ienākumi. (Ailītē Drošības spilvens es uzliku 10%, ko nolikt malā uz uzkrājumu konta no jebkuras ienākušās summas. Ja jums tādas sistēmas nav, iesaku tā darīt nebaltām dienām. Vai arī nomainīt procentus uz jūsu iecienīto, vai ierakstīt nulli)

Tad ievadiet visus jūsu obligātos mēnesā maksājumus par īri, komunālajiem, telefoniem, degvielai, e-taloniem utt.
Tabula automātiski aprēķinās dienas tēriņu budžetu, lai labajā pusē varētu redzēt reālu tēriņu limitu.

Krājiet čekus, lai dienas beigās ievadītu kopsummu pie attiecīgā datuma. Tabuliņa parādīs zaļu vai sarkanu atlikumu. Tas ir atlikums uz nākamo dienu.
Ja ir zaļš, droši pērciet visu kas ietilpst dienas budžetā. Sarkans – šajā dienā nekādu pirkumu. Mēneša beigās atlikums automātiski pāries uz nākamo.

Pēc augšējas bildes var redzēt, ka sākot pildīt šo tabulu, es uz mēneša vidu pārtērēju budžetu uz viens divi. Tomēr pateicoties šai tabuliņai, man sanāca gan tikt pie uzkrājumiem, gan arī nākošā mēnesī iesoļot plusā. Redzot arī to, ka līdz algai neko nedrīkstēju tērēt.

Vēlreiz. Ja kādreiz pilnīgi nedomājot es varēju aiziet uz veikalu un sapirkt visādu figņu, tagad, sadalot visus ienākumus uz datumiem un uzzinot to, ka summa dienā nav nemaz tik milzīga, es divreiz padomāju – vai man tiešām vajag nopirkt to Jameson pudeli par 20€? Tā vietā es nopērku vajadzīgo. Un nākamajā dienā es ēdu mājās nevis Hesburgerā, citādi tabula nepārtraukti būs sarkana. Bet pats galvenais, atliekot daļiņu no ienākumiem, es iemācījos krāt. Ko arī jums novēlu.

Šis instruments ir parasts Excel fails, ir pilnīgi bezmaksas un ir pieejams tikai jums, mani mīļie.
Lūk, vēlreiz saite, lai lejupielādētu savu tabuliņu, un aizmirst par teicienu “Man nav naudas”. Nauda ir vienmēr. Tikai jāiemācās to skaitīt 😉

Nu un, protams, priecāšos, ja tabuliņa būs jums noderīga un jūs to padosiet tālāk.

*Atruna: Cipari tabulā ir ievadīti, lai vieglāk aprēķinātu daļas, kuras minētas tekstā, kā arī nekādā veidā neatspoguļo un negarantē šādus pašus rezultātus lietotājiem.

Comments on Jums ir mazāk naudas, nekā domājat.