Rakstu un stāstu

Pazemes atkritumu konteineri Ventspilī.

Šodien Jūras ielas 3A un Aleksandra ielas 9A iekšpagalmos Ventspils Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” prezentēja pirmos pazemes atkritumu konteinerus pilsētā. Protams, es nevarēju palaist garām tādu notikumu.

Šī gada vasarā ar Ventspils Domes finansiālo atbalstu tika veikta divu pilnīgi iebūvētu un viena daļēji iebūvēta pazemes atkritumu konteineru izbūve.

Tie ir atrodami Jūras ielā 3A, ražotājs – Somijas kompānija “Luowia”,

Aleksandra ielā 9A, ražotājs – “Bauer” no Vācijas

un Lielajā prospektā 36. Arī ražots “Bauer”.

Uzmanīgais lasītājs man pajautās – a kas tā par atšķirību? Pareizi. Dažādi tika uzlikti, jo tiks veikts ekspluatācijas monitorings, lai pilnveidotu jaunas konteineru vietas arī citos pagalmos, atbilstošas klimatam un ērtākai apkalpošanai.
Šādi objekti ir ne tikai ceļš uz tīrākām sētām, bet arī ceļš uz mierīgu gulēšanu. Izmantojot šāda tipa konteinerus, atkritumu savācēji brauc daudz retāk, netrokšņojot iekšpagalmos piecos no rīta 3 reizes nedēļā – šie ir jāizved daudz retāk.

Par atkritumu savācēju, protams, arī nedrīkst aizmirst.

Neskatoties uz to, ka pilsētā atrodas komunālās tehnikas lielražotāja “Bucher Schoerling Baltic” ražotne, atkritumu apsaimniekošanas iekārtas tur netiek ražotas. Tehniku nācās iegādāties no Nīderlandes. Šobrīd tikai atkritumu savākšanas risinājumu gigants “Geesinknorba” piedāvā universālu ierīci.

Iekārta ir 21 kubikmetru plaša, un to kopā ar hidromanipulatoru uz “Volvo” šasijas montēja Latvijā, piedaloties kompānijai “Orange Truck Service” no Ozolnieku novada.

Manipulators darbībā.

Īsā GeesinkNorba vēsture: Geesink (Nīderlande), Norba (Zviedrija). Vienā grupā kopš 2000-šo gadu sākuma. Ventspils iekārta ir Norba modelis. Skandināvu klimatam būvēts, līdz ar to labi “aklimatizējies” pie mums! Norba ražotne savu darbību sāka 1913.gadā – zirgs un rati ar mucu atkritumiem! Latvijā pirmās Norbas ir kopš 1980.gada, kopš Maskavas Olimpiādes laikiem.

Vienvārdsakot – es jau izmetu savus pirmos atkritumus jaunajā konteinerā.

Speciāli vakar negāju mest vecajā, jo viss taču jums jāpastāsta. Vienkāršāk nevar būt. Nospied, izmet, ej tālāk.

Tāpēc pievienošos Labiekārtošanas kombināta aicinājumam izmantot jaunos konteinerus jau tagad.

XXI Gadsimts kā nekā jau klāt. Sen bija laiks modernizēt vecos atkritumu konteinerus.

*Paldies Andrim Lelim no “Orange Truck Service” par tehniskas puses precizējumu.

Comments on Pazemes atkritumu konteineri Ventspilī.