Staigāju un skatos

Burgeru?

Varu saderēt, ikviens ir dzirdējis baumas, ka ātras ēdināšanas vietās pasniedz gandrīz vai tikai ne kaķus, gaļās vietā. Nu jums būs iespēja viņiem pierādīt, ka tā nav taisnība. Laižām ekskursijā.

Nu tad aiziet. Katru dienu, Londonas dienvidos, un citos “McDonald’s” cehos, simtiem cilvēku redz šādu koridoru, ģērbjas, un dodas strādāt uz gaļas cehu, no kurienes galarezultātā iznāk gaļas produkti visiem “McDonald’s” restorāniem. Vizitoriem izsniedz baltus halātus un bikses bez kabatām, un aicina iekšā.

Ejot iekšā, ir šoks par izmēriem. Sākumā visi domā, ka ražotne ir milzīga, taču viss izskatās daudz pieticīgāks. kāpēc? Tāpēc, ka noliktava ir liela, un sasaldētas gaļas krājumi ir lieli.
Galvenais cehs izskatās šādi.

Gaļā nāk briketes pa 100 kilogramiem no drausmīgas sertifikācijas izgājušiem, Anglijas un Īrijas fermeriem. Tas Anglijā, un Īrijā.
Citās valstīs, cenšas izmantot tikai vietējas fermas, ar pārbaudāmu izcelsmi.
Visus noteikti interese, kas tad tajā gaļā ir iekšā? A nekas traks nav. 16 procentu buļļu gaļa, 70 procenti govs gaļa un 14 procenti tauki. Viss. Vairāk nekā nav. Pilnīgi nekādu piedevu.
14 procenti tauku ir vajadzīgi tāpēc, ka burgerus “McDonald’s” cep bez eļļas uz sausa grila, un gaļa cepas savas dabīgas taukvielās.

Šeit mēs redzam jau samaltu masu, kuru sagaida pieņēmējs-kārtotājs, kurš sakārto lielas vannas ar gaļu, pēc pasūtījuma laikiem.

Piemēram, todien uz 13:00 bija nepieciešamas piecas vannas, rindā priekš 10:1 burgeriem, un deviņās priekš 4:3.

Galvenie gaļas ienaidnieki, ir mitrums, gaiss un temperatūra. Gaidīšanas režīmā, temperatūrai un mitrumam nedrīkst pārsniegt noteiktu +4 pēc celsija. Jā kaut vienā no vannām tā neatbilst normai, visu vannu iznicina.

Lūk, arī pati galvenā mašīna. Kotlešu formēšanas aparāts.
Sagaidot savu rindu, vannu ar gaļu iemet iekšā, kur tā tiek samalta vēlreiz, nedaudz smalkāk, un speciāls rullis formē jau visiem zināmus, un pierastus burgerus

Tuvplānā mēs redzam standarta gaļas lenti ar 10:1 regular gaļu, kuru izmanto parastos burgeros kā „Big Mac”; „Cheeseburger”; „Double cheeseburger” un „plain”. Otrā plānā savukārt, ir tā saukta „Oval meat” jeb 4:3 kuru izmanto „Big tasty”; „Quarterpounders” un „Festive” burgeros.

Tālāk burgeri pa lenti, pazūd ātrā saldētavā, kur tiek sasaldēti līdz -25 grādiem (saldētavu var redzēt paša kreisā foto pusē, ar ciparu 2) un tālāk ceļo pa lenti līdz iepakošanas vietai (labajā bildes pusē).

Taču daļa no katras pusstundas partijas nonāk laboratorijā, kur tos testē, un dod zaļu gaismu partijas nodošanai uz noliktavu, tikai tad, kad saturs ir simtprocentīgs bez piedevām.

Jūs man jautāsiet kā tad tā? Kur tad visi garšas uzlabotāji un cita sintētika? NAV. Vienkārši nav.
Visu pievieno klāt jau “McDonald’s” restorānos. Viss ko pievieno ir sāls un pipari. Viss. Vairāk nekā. Tiešām. Gaļa kotletē ir 100 procenti.

Izskatās, ka šī tante neko nedara? Maldaties. Tante ir ļoti atbildīga persona, viņa skaita kastes no partijas, lai nesanāk misēklis un šķiro konveijera lenti.
Šī sieviete strādā fabrikā jau vienpadsmit gadus, un pēc valdības teikta, jā viņa aizies, ražošana apstāsies. Saskaitīt dienas partiju, un paturēt to galvā māk tikai viņa, un lai iemācīt kādu ieņemt viņas vietu, paies ilgs laiks.

Tikai pēc viņas padarīta darba, jau sašķirotas kastes, tiek sakārtotas ar datortehniku un pakotas uz paletēm.

Tālāk, paletes ar gaļu, dodas uz noliktavu, kur uzglabājas ar temperatūru -18.
Kopumā process ir nenormāli vienkāršs. Iemet, samaļ, saformē iepako. Viss.

Un pavisam noslēdzot tēmu par dabīgumu. Jā, es zinu, jūs vēl neticat, ka viss tur ir tīrs. Aizejiet uz trīs dažādiem McDonald’s restorāniem, un prasiet vienādu burgeru. Tīru bez nekā. Bez sals, pipariem un bez dressinga. Jā sajutīsiet garšas atšķirību kotletē, tad parunāsim. Es zinu ka gaļā tiešam ir 100 procentīgi svaiga, tīra, un bez piedevām.

Pateicamies par ekskursiju kompānijām “Keystone distribution” un “B&J Trading Romford”.
UPD: 2012. Aprīlis. “Keystone distribution UK”, ir pārgājis zem “Martin Bower” brenda.

Comments on Burgeru?