ventspilspilskarte
Dalos ar info

Elektroniskās braukšanas kartes Ventspilī. Pirmais mēnesis.

Jau mēnesi Ventspilī darbojas pilsētas maršrutu elektroniskās braukšanas kartes, kuras atvieglo gan pasažieru norēķināšanās iespējas par sabiedrisko transportu, gan arī uzlabo tā pieejamību, piemēram, tūristiem.

Universāla braukšanas karte ir derīga jebkurā Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutā (no nr. 1 līdz nr. 23), un to ir iespējams iegādāties 10, 20, 40 vai 60 braucieniem. Kartes nav derīgas tikai sezonālajos maršrutos (Kurzeme, Akmeņdziras), kā arī pasūtījumu reisos, piemēram, uz svētku uguņošanu, pēc pasākumiem teātra namā “Jūras vārti”, pēc pasākumiem Reņķa dārzā u.c.

Kartes 10, 20, 40 vai 60 braucieniem ir iespējams iegādāties un papildināt Ventspils autoostas kasē. Biļetes cena 10 braucieniem – 7,30 eiro; 20 braucieniem – 14,40 eiro; 40 braucieniem – 28,50 eiro un 60 braucieniem – 42 eiro.

10 braucienu karti var iegādāties arī pie autobusa vadītāja, maksājot par to 7,80 eiro. Šajā gadījumā pasažierim tiks izsniegta vairākkārt izmantojama kartona karte, par kuru pirmajā iegādes reizē jāmaksā EUR 0.50. Uzņēmums “Ventspils reiss” atgādina, ka nevienu karti nevar papildināt pie autobusa vadītāja.

Elektroniskās braukšanas kartes derīguma termiņš ir 3 gadi, un pēc tās derīguma termiņa beigām uzrādot vecu karti autoostas kasē, jaunā tiks izsniegta bez maksas.

Svarīgi – kartē tehniski netiek papildināts braucienu skaits, bet tiek ierakstīta otra biļete ar jaunu izvēlēto braucienu skaitu. Tāpēc, tikko būs iztērēti iepriekš iegādātie braucieni, automātiski tiks uzsākta otrās biļetes izmantošana.

Protams, tāpat kā līdz šīm, arī turpmāk pasažieri varēs iegādāties viena brauciena biļēti pie autobusu vadītājiem.

Līdz ar jauno karšu ievešanu, uzsākta arī pakāpeniska pāreja no vecajām kartona mēnešbiļetēm uz jaunām – elektroniskām plastikāta mēnešbiļetēm, kuras var iegādāties arī personalizētas.

Personalizētas mēnešbiļetes ir obligātas tiem pasažieriem, kas sabiedriskajā transportā pārvietojas, izmantojot pašvaldības sniegtās atlaides, piemēram, skolēni, studenti, daudz bērnu ģimeņu vecāki un citi – kopumā 15 dažādām pasažieru kategorijām. Pārējie pasažieri varēs brīvi izvēlēties starp personalizētu vai nepersonalizētu karti.
Lai varētu izgatavot personalizētu mēnešbiļeti, nepieciešams pasažiera iesniegums un foto digitālā formātā. Iesniegumu brīvā formā, kurā norādīts pasažiera vārds, uzvārds, dzimšanas datums un kontakttālrunis, kopā ar foto pārvadātājs “Ventspils Reiss” aicina sūtīt uz e-pastu vreiss@ventspils.lv ar norādi “iesniegums mēnešbiļetei”.

Pirmajā reizē personalizēto mēnešbiļeti varēs saņemt bez maksas, bet, izsniedzot to atkārtoti, piemēram, ja karte tiek nozaudēta, būs jāmaksā 4 eiro. Savukārt vienreizēja maksa par nepersonalizētas mēnešbiļetes iegādi noteikta 1 eiro apmērā.

Sīkāka informācija par elektroniskajām braukšanas kartēm, to iegādāšanās un papildināšanas iespējām, abonementiem un citiem pakalpojumiem tiek regulāri publicēta uzņēmuma mājas lapā, uzņēmuma sociālo tīklu profilos, kā arī to iespējams saņemt, zvanot Pārvadājumu daļai pa tālruni 6362242.

Arī mēs, kopā ar portālu “eBus” protams, sekosim līdzi aktualitātēm.

Comments on Elektroniskās braukšanas kartes Ventspilī. Pirmais mēnesis.