Sīkdatņu Politika

Sīkdatņu mērķis un lietošana
Portāls “Bikovs.lv” uzstāda sīkdatnes ar vienīgo mērķi ļaut izmantot vai uzlabot lietotājam piedāvātās funkcijas un pārlūkošanas iespējas. Portāla īpašnieki, izstrādātāji, vai autori, nekādā gadījumā neizmanto sīkdatnes, lai vāktu, apstrādātu, izplatītu vai reģistrētu personas datus.

Kā rīkoties, ja nevēlaties, lai jūsu datorā tiktu uzstādītas sīkdatnes?
Daudzi uzskata, ka ideja par informācijas glabāšanu viņu datorā vai mobilajā ierīcē nedaudz apdraud privātumu, jo īpaši tāpēc, ka šo informāciju bez viņu ziņas uzglabā un izmanto trešās puses. Ja vēlaties, ir iespējams bloķēt vairākas vai visas sīkdatnes vai pat izdzēst sīkdatnes, kas ir izvietotas jūsu terminālī, taču jums jāzina, ka varat zaudēt vairākas funkcijas. Lai to izdarītu, jums ir jāmaina savas pārlūkprogrammas konfidencialitātes iestatījumi. Vairāki trešo pušu operatori ir izstrādājuši līdzekļus, ar kuriem var atspējot datu vākšanu un izmantošanu.

Kas ir sīkdatne?
Lielākā daļa tīmekļa vietņu, ko jūs apmeklējat, izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu jūsu lietotāja pieredzi. Tas ļauj tīmekļa vietnei “atcerēties” gan jūsu apmeklējuma ilgumu (ar “sesijas sīkdatni”), gan atkārtotus apmeklējumus (ar “pastāvīguma sīkdatni”).
Šīm sīkdatnēm var būt dažādas funkcijas. Tās jums ļauj efektīvi pārvietoties starp lapām, saglabāt jūsu izvēlētos iestatījumus un kopumā uzlabot lietotāja pieredzi tīmekļa vietnē. Sīkdatnes padara ātrāku un vienkāršāku jūsu saskarsmi ar tīmekļa vietni. Ja tīmekļa vietne neizmanto sīkdatnes, tā jūs uzskata par jaunu lietotāju ikreiz, kad jūs ieejat jaunā lapā. Piemēram, kad jūs prasāt aizvērt izvēlni tīmekļa vietnē un kad jūs dodaties uz citu lapu, tā neatcerēsies šo izvēli un jums piedāvās nākamo lapu ar atvērtu izvēlni.
Daudzas tīmekļa vietnes izmanto sīkdatnes arī tādēļ, lai varētu atlasīt reklāmas vai mārketinga ziņojumu auditoriju, balstoties, piemēram, uz jūsu atrašanās vietu un/vai jūsu pārlūkošanas paradumiem.
Sīkdatnes var nonākt jūsu ierīcē no jūsu apmeklētās tīmekļa vietnes (“pirmās puses sīkdatnes”) vai arī tās var būt ievietotas no citas tīmekļa vietnes, kas nodrošina jūsu apmeklētās lapas saturu (“trešās puses sīkdatnes”).

Kas atrodas sīkdatnē?
Sīkdatne ir vienkārša teksta datne, ko jūsu datorā vai mobilajā ierīcē saglabā tīmekļa vietnes serveris. Šis serveris vēlāk varēs atgūt vai nolasīt šīs sīkdatnes saturu. Sīkdatnes pārvalda jūs interneta pārlūkprogramma. Ikviena sīkdatne ir unikāla un ietver anonīmu informāciju, piemēram, unikālu identifikatoru, tīmekļa vietnes nosaukumu, ciparus vai burtus. Tā ļauj tīmekļa vietnei iegaumēt jūsu pārlūkošanas paradumus.

Sīkdatņu veidi

First party cookies
“Pirmās puses sīkdatnes” izvieto tīmekļa vietne, ko jūs apmeklējat. Tās var nolasīt tikai šī tīmekļa vietne.

Third party cookies
“Trešās puses sīkdatnes” izveido un izmanto nevis jūsu apmeklētās tīmekļa vietnes īpašnieks, bet cita struktūra. Piemēram, tīmekļa vietne var izmantot trešās puses uzņēmuma pakalpojumus, lai analizētu savu auditoriju. Līdz ar to šis uzņēmums pats izveido savas sīkdatnes, lai veiktu šo pakalpojumu. Jūsu apmeklētā tīmekļa vietne var ietvert arī integrētu saturu, piemēram, vietnē “Twitter” ievietotus ierakstus vai “Facebook lenti” ievietotu slaidrādi. Šīs tīmekļa vietnes arī var ievietot savas sīkdatnes.
Papildus, resurss “eBus” var izmantot trešās puses reklāmas tīklu, lai izplatītu mērķreklāmu.

Sesijas sīkdatnes
Apmeklējuma ilguma sīkdatnes tiek saglabātas uz laiku, kamēr notiek vietnes apmeklējums, un tiek dzēstas no lietotāja termināļa, līdzko pārlūks tiek aizvērts.

Pastāvīguma sīkdatnes
Šā veida sīkdatnes tiek saglabātas jūsu datorā uz noteiktu laiku (parasti gadu vai ilgāk) un netiek dzēstas pēc pārlūka aizvēršanas. Apmeklējuma biežuma sīkdatnes mēs izmantojam, lai zinātu, kas jūs esat, ja apmeklējat mūsu tīmekļa vietni vairāk nekā vienu reizi.

Flash sīkdatnes
Daudzas tīmekļa vietnes izmanto programmu Adobe Flash Player, lai izplatītu saviem lietotājiem video vai attēlus. Uzņēmums Adobe izmanto savas sīkdatnes, ko nav iespējams pārvaldīt ar jūsu pārlūkprogrammu. Tās izmanto Flash lasītājs tādu pašu iemeslu dēļ kā citas sīkdatnes, proti, lai iegaumētu jūsu izvēli vai sekotu lietotājiem.
Flash sīkdatnes darbojas atšķirīgi no jūsu tīmekļa pārlūkprogrammas sīkdatnēm. Tā vietā, lai ievietotu īpašas sīkdatnes par konkrētiem lietotājiem, tīmekļa vietne var vienīgi uzglabāt visus ar to saistītos datus vienā sīkdatnē. Jūs varat kontrolēt datu apjomu, ko var saglabāt sīkdatnē, taču jūs nevarat izvēlēties, kāda veida informāciju šī sīkdatne drīkst saglabāt.”

Lūgums pievērst uzmanību.
OneAll, Addtoany, Twitter, Facebook un citi vidžeti izvietoti šeit, var ievietot sīkdatnes, kas ir noderīgas, lai dalītos ar saturu sociālajos tīklos vai lai izveidotu piekļuves statistiku. Šo sīkdatņu esamība, skaits un statuss var būt atkarīgs no tā, kā jūs izmantojat attiecīgās platformas pirms “eBus” resursa apmeklējuma vai tā laikā.
Mēs jūs lūdzam ņemt vērā šo sociālo tīklu sīkdatņu pārvaldības noteikumus attiecīgajās tīmekļa vietnēs.